ZOO Jihlava

Průměrné hodnocení: 4.1 (224 hlasy)

Zoo JihlavaChcete-li s dětmi strávit příjemný den mezi zvířátky, určitě při vašich toulkách zoologickými zahradami nevynechejte ZOO v Jihlavě. Tato ZOO není sice tak velká jako zahrada v Praze či ve Zlíně, ale opravdu stojí za to ji vidět.

Zoo Jihlava, pelikánZoologickou zahradu najdete v bezprostřední blízkosti centra města v údolí říčky Jihlávky, počítejte tedy s pěknou procházkou téměř po rovině. ZOO se na svých stránkách www.zoojihlava.cz prezentuje jako "ZOO bez mříží" - a pyšní se tímto právem. Přírodní výběhy jsou navrženy tak dokonale, že nikomu ve výhledu nebrání žádné kovové bariéry.

Zoo je domovem 150 exotických zvířat, včetně těch ohrožených. Při procházení zahrady v Jihlavě narazíte na levharty, medvědy malajské  (v dubnu 2010 byla pro ně otevřena nová expozice i s vodopády), surikaty, klokany, tuleně... a dokonce i lenochody, které můžete zhlédnout bez jakékoliv překážky mezi vámi - v Amazonském pavilonu se podívejte na strop, určitě je tam objevíte. Pro děti je zde nachystána spousta lákadel - dětská Zoo s kamerunskými kozami, průlezky, skluzavky, spousta míst k občerstvení. (Jen tak pro zajímavost - kopeček zmrzliny u vchodu je o dvě koruny levnější než přímo v centru ZOO)

V zahradě můžete vidět také komentované krmení zvířat i dokonce přehlídku dravců, jež se koná každý den kromě pondělka v 11.00 a v 15.00 hodin. I když jsme podobné přehlídky viděli už hodněkrát, tato nás velmi zaujala tím, jak se cvičitelé nebáli pustit dravce mezi lidi. Všichni museli být ve střehu, jestli mu náhodou někdo nepřistane na hlavě, jestli mu i neodnese čepici, nebo jestli kolem neprosviští orel a nebude se mu muset vyhnout.

Pokud se vám nebude chtít šlapat po zoologické zahradě pěšky, je vám k dispozici i vyhlídkový vláček.

Více informací naleznete na www.zoojihlava.cz.

Zoo Jihlava, tapír


Zobrazit místo Zlobidlo.cz na větší mapě