Zoologická zahrada Brno

Průměrné hodnocení: 4.5 (90 hlasů)

Zoologická zahrada BrnoJestliže se vydáte na okruh po českých a moravských zoologických zahradách, nevynechejte ani ZOO v Brně. Najdete ji v brněnské městské části Brno-Bystrc na svazích a hřebeni Mniší hory.

Páv, zoologická zahrada BrnoZahrada se mimo jiné proslavila v roce 2007, když se 23. listopadu lední medvědici Coře narodila dvojčata Bill a Tom. Na jaře v roce 2008 se ihned po vypuštění do výběhu stali miláčky všech návštěvníků. Nyní je tam už ale neuvidíte - Bill je v zoologické zahradě v německém Gelsenkirchenu a Tom v Praze.

Ale nezoufejte, čekají tam na vás další zvířata a překvapení, např. pavilon Tygří skály s celoročně otevřenou restaurací U Tygra. V jejím horním patře si můžete zakoupit i suvenýry. Dále uvidíte opice, lamy, antilopy, surikaty... (celý seznam chovaných zvířat najdete zde). V dětské zoo si mohou vaše ratolesti pohladit kozy domácí - kamerunské, které možná potkáte i mimo výběh, protože rády utíkají mezi návštěvníky. A když si budou chtít děti odpočinout od zvířat, zaveďte je na dětské hřiště se spoustou houpaček, průlezek atd. Brněnská zoologická zahrada nabízí i různé vzdělávací programy, zooterapii, pořádá různé akce, příměstské tábory...

V současné době se hodně výběhů opravuje, ale ani to při návštěvě nevadí, i tak je zde toho hodně k vidění. Protože je zoologická zahrada na svazích Mniší hory, počítejte s tím, že při její návštěvě budete muset zvládnout i značné převýšení. Avšak ani to nemusí být problém. Komu se nebude chtít šlapat, může v hlavní sezóně využít elektrovozík, který jezdí od restaurace U Tygra až na vrcholek Mniší hory. Na nejvyšším místě zoo vás přivítají žirafy. 

Vydáte-li se na výlet autem, počítejte s tím, že přímo před zoologickou zahradou nezaparkujete. Parkoviště před hlavní bránou je nedostačující. Poradíme vám: pokud jedete od centra Brna, zaparkujte několik stovek metrů před zoologickou zahradou. Pokud na parkovištích po levé i pravé straně není místo, odbočte na cestu vpravo a zkuste zaparkovat někde na ní. 

Otevírací dobu, cenu vstupného a další informace najdete spolehlivě na stránkách brněnské zoo v části základní informace.

Tygr, zoologická zahrada Brno