Dinopark Vyškov

Průměrné hodnocení: 4.4 (382 hlasy)

Dinopark VyškovJednoho červencového víkendu jsme se po rodinné poradě rozhodli, že se vydáme na výlet do Dinoparku Vyškov. Věděli jsme, že u již zmiňovaného parku je i malá ZOO. Co jsme ale nepředpokládali bylo to, že výlet mezi dinosaury bude dost strastiplný...

Dinopark VyškovUž samo zaparkování bylo oříškem, avšak štěstěna nám přála a auto jsme odstavili jen asi deset minut chůze od vstupu do Dinoparku. Při zaplacení vstupného - dva dospělí a jedno dítě nad tři roky - 350 Kč jsme ještě pořád mysleli, že vše najdeme v jednom areálu. Při prvních metrech v mini ZOO jsme uviděli příšernou frontu a tak nějak jsme se uklidňovali tím, že je to do 3D kina. Nicméně velice rychle jsme zjistili, že fronta lidí nestojí na kino, nýbrž na vláček - popř. autobus, jenž vozí návštěvníky za dinosaury. Nebýt dětí, požadovali bychom vrácení vstupného, protože tah - vyber vstupné, však si počkají - nám nepřijde moc fér. Dle našeho názoru by mohla paní u turniketu upozorňovat na situaci, že nával je opravdu obrovský a na dopravu se bude čekat nejméně 45 minut, jako se to stalo nám. Některé děti ve frontě braly velmi těžce i fakt, že místo onoho slibovaného vláčku pojedou za dinosaury autobusem. Ano, informace jsou na internetu, jak nás posléze upozornila zaměstnankyně dinoparku, ovšem my před každým výletem nestudujeme internet. Od tohoto výletu možná budeme.

Cesta vláčkem - busem - trvala přibližně 15 minut. V průběhu cesty vám pustí příběh o dinosaurech, v průvanu jsme lehce slyšeli něco o tom, že zápas vyhrát Tyranosaurus Rex. Co se týče dinosaurů - dětem se procházka líbila. I hračka, kterou si za odměnu, že vydrželi v klidu v obou frontách, mohli vybrat. Ale pokud srovnáme jiné výlety, musíme říct, že tento byl propadák - z pohledu dospělých. Za tolik peněz bychom očekávali jiné služby, čistým wc počínaje a vyřešenou organizací konče.

A shrnutí? Jestli vám můžeme poradit, do Dinoparku Vyškov se nevydávejte v době letních prázdnin, kdy je tam obrovský nával lidí. Jinak hrozí, že budete podobně znechucení jako my. Ze zkušenosti známých víme, že lepší je podniknout cestu za dinosaury na jaře, kdy nápor není tak velký.

Více informací na www.dinopark.cz.

Dinopark Vyškov