Velikonoční kuře

Průměrné hodnocení: 4.1 (577 hlasů)

Velikonoční kuřeJaro je již v plném proudu... co takhle si s dětmi vyrobit velikonoční kuřátko z vlny? S vaší pomocí to zvládnou i děti mladší šesti let.

Pomůcky: nůžky, tvrdý papír, žlutá nebo oranžová vlna - stačí zbytky, kružítko, fixy, lepidlo, pevná nit

Postup:

1. Na tvrdý papír si narýsujte pomocí kružítka dva kroužky o průměru cca 10 cm a vystřihněte je.

2. Dovnitř těchto dvou kroužků narýsujte opět kroužek o průměru cca 5 cm a vystřihněte jej. Průměry si přizpůsobte sami, záleží na tom, s jak velkým klubíčkem vlny budete pracovat. Klubíčko musí bez problému projít tímto otvorem.

3. Kroužky dejte na sebe a dovnitř vložte po obvodu pevnou nit nebo vlnu - délka přibližně 30 cm. Konce musí vykukovat ven, dejte je v jednom místě k sobě. Vnitřní části kroužků můžete slepit papírovou páskou (ne izolepou), aby vám pak nit při počátečním motání nevyklouzávala ven.

4. Začněte pečlivě provlékat klubíčka vlny a motat vlnu vedle sebe. (alespoň tři vrstvy)

5. Vezměte ostré nůžky, vložte je mezi papírové kroužky z vnější strany, rozstříhávejte namotanou vlnu a nití nebo vlnou postupně rozstříhané části utahujte.

Vznikne vám bambulka, která se dá libovolně dozdobit. Na kuřátko budete potřebovat dvě oči, zobáček - vše přilepíte na střapatou hlavu. Na hlavu můžete kuřeti dát skořápku od vajíčka.