Čert

Průměrné hodnocení: 3.9 (61 hlas)

ČertZačátek prosince se blíží a s ním i příchod čerta, Mikuláše a anděla. Vyrobte si se svými dětmi čertíka z papírového tácku a barevných papírů.

Pomůcky: papírový kulatý tácek (spíše menší průměr), černý či šedý barevný papír, červený a žlutý krepový papír, vodovky, plochý štětec, kelímek na vodu, nůžky, lepidlo, výkres.

Papírový tácek položte na pracovní plochu dnem vzhůru a nechte děti, aby celý tácek vybarvily černou vodovkou. Mezitím na výkres načrtněte dětem rohy, které si mohou samy vystřihnout. Dejte jim červený krepový papír a vyzvěte je, aby si z něj odtrhávaly kousky, z nichž si posléze vytvoří kuličky. Potřete rohy lepidlem a červené kuličky lepte těsně vedle sebe, pořádně přitiskněte. Šikovnější děti tohle všechno zvládnou jistě bez vaší pomoci. Rohy nechejte pořádně zaschnout a zatím s dětmi dotvořte obličej čerta. Na oči použijte žlutý krepák - opět z něj vytrhněte kousek, vymodelujte kuličku a nalepte. Na nos a pusu lze využít krepák červené barvy. Přilepte rohy k hlavě.

Tělo čerta vyrobte z černého papíru, z něhož poskládáte harmoniku. Na šedý papír načrtněte ruce a nohy, vystřihněte. Hlavu, ruce a nohy slepte k tělu.