Dekorování balícího papíru

Průměrné hodnocení: 3.9 (124 hlasy)

Balicí papírDárky se dají zabalit jakkoliv. Zkuste si ale vyrobit s vašimi dětmi originální balící papír, který můžete využít k balení dárků ať už k Vánocům, nebo k narozeninám, svátku, či jen tak pro radost.

Pomůcky: arch balícího papíru na balíky, tempery nebo vodovky, štětec, kelímek na vodu, nůžky, tvrdý karton (stačí výkres), lak na vlasy.

Do tvrdého kartonu (výkresu) vystřihněte šablonky - můžete použít naše (nezapomeňte, že máte vystřihovat vnitřek - raději tedy šablonky dětem připravte pomocí ostrého nože).

Šablonky Balicí papír

Kolem siluety nechejte dostatečný okraj, aby se dala šablonka při práci dobře přidržovat prsty. Pracujte raději s jednoduššími motivy, protože budete tisknout na velkou plochu. Šablonu přiložte na papír, štětcem naberte barvu a nanášejte ji přes šablonku. Místo štětce lze použít i houbičku na nádobí, menším dětem se s ní bude pracovat lépe než se štětcem. Barva musí být dostatečně hustá, aby nezatékala pod šablonu. Šablonku opatrně sejměte, přesuňte ji na jiné místo a postup zopakujte. Nakonec vše přestříkejte lakem na vlasy nebo fixírkou.

Na dekorování balícího papíru můžete využít i bramborové tiskátka. Bramboru rozřízněte napůl, vyřežte požadovaný tvar a naneste barvu. Opět můžete využít buď tempery, hustší vodovky, nebo i tiskařskou barvu. Všechno zafixujte, aby barvy nešpinily.

Hotové rybky, kytky, stromečky atd můžete dozdobit černým fixem (oči, šupiny...)