Andílek

Průměrné hodnocení: 3.8 (31 hlas)

AndílekPřemýšlíte, jakým vlastnoručně - na poslední chvíli -  vyrobeným dárkem potěšíte své blízké? Zkuste našeho andílka. Můžete jej použít jako samostatný dárek nebo ho přiložte k nějakému již zabalenému nebo si andílka jen tak pro radost pověste na vánoční stromeček.

Materiál: Šedé plátno (pruh dlouhý cca 10x20cm), červené plátno, bílá plsť, duté vlákno na výplň, barva na textil nebo kontura na textil, bílá stužka, jehla, bílá nit, nůžky.

Díly střihu

  1. tělo a hlava andílka – šedá pytlovina, 2×
  2. srdíčko – červené plátno, 1×
  3. křídla – bílá plsť, 2×

Postup

Vystřihněte střihové díly (šablonky andílka najdete zde). Srdíčko přiložte na červené plátno, obkreslete fixem či krejčovskou křídou a vystřihněte bez přídavku na švy. Křídla přiložte na bílou plsť, obkreslete dvakrát a opět vystřihněte bez přídavku na švy. Na šedé plátno položte šablonu těla i s hlavou, obkreslete dvakrát a vystřihněte s asi půlcentimetrovým přídavkem na švy.

Křídla přiložte k sobě a sešijte entlovacím stehem. Srdíčko dejte na lícovou stranu přední části těla a přišijte entlovacím stehem. Obě části těla – přední i zadní – sešijte z rubové strany, do hlavové části vložte ještě i stužku tak, jak to vidíte na fotce a přetočte na líc.

Tělíčko vycpěte a spodní část sešijte. Vezměte si jehlu s bílou nití a na záda anděla přišijte křídla zadním stehem. Pokud jste zapomněli přidat stužku na pověšení do hlavové části, nic se neděje, můžete ji přidělat právě ke křídlům.

Nakonec namalujte andílkovi obličej barvami na textil, popř. konturou, nechte zaschnout.