Jsi... střešní taška?

Průměrné hodnocení: 3.9 (276 hlasů)

PantomimaZkuste si zahrát pantomimu! Je to skvělá hra jak pro malé, tak i pro velké hráče. A není to nic těžkého. Avšak pozor - můžete používat ruce, nohy, ale nesmíte vydávat žádné zvuky!

Co budete potřebovat? Nachystejte si kartičky - pro menší děti jsou lepší kartičky s jednoduchými obrázky (kočka, pes, kartáček na zuby, auto...). Můžete využít nějaké pexeso pro nejmenší, nebo si vytiskněte kartičky naše. Jsou pro vás nachystané černobílé, takže si je děti mohou nejprve vymalovat a následně je můžete použít pro tuto hru. 

Pantomima

Pro větší hráče, myslíme tím i dospělé, je lepší k pantomimickému znázornění napsat na lístečky pojmy, např. klíční kost, střešní taška, dalekohled... Čím starší jsou hráči, tím těžší pojmy dávejte. Můžete použít i naše kartičky s výrazy.

Rozdělte se na dvě skupiny, na stůl dejte hromádku s kartičkami. Rozhodněte, které družstvo bude začínat první. Jeden hráč ze skupiny si vezme kartičku a jde předvádět obrázek - pojem. Pokud druhá skupina uhodne, o co se jedná, má bod. Pro menší děti si můžete namalovat herní plán s nějakou trasou, např. cestu k drakovi. To družstvo, které uhodne, co druhá skupina předvádí, se místo bodu posune o jedno políčko. Kdo první dorazí do cíle, vyhrává. Můžete použít třeba náš herní plán připravený k vytištění.