Bingo!

Průměrné hodnocení: 4 (559 hlasů)

Bingo!Bingo je společenská hra, při níž se můžete vydovádět doma, ve škole, na školách v přírodě atd. Princip je jednoduchý: hráč, který chce zvolat: "Bingo!" a vyhrát odměnu, musí mít vyškrtaná políčka ve své hrací kartě buď v řádku, nebo ve sloupci či úhlopříčce. Jestliže se někomu podaří vyškrtat všech devět políček, dostane zvláštní prémii.

Pomůcky: krabice, popř. látkový pytlík, obyčejná tužka, guma, hrací karty a hrací lístečky s čísly.

Hrací karty jsme pro vás připravili po dvou na papír formátu A4. Na další papír jsme připravili čísla od 1 do 50. Stačí klepnout na následující obrázky a hned můžete tisknout. Hrací karty můžete nechat děti před hraním vybarvit.

Bingo - hrací karta Bingo - čísla

Pravidla

Zvolte jednoho hráče, který bude z krabice losovat čísla. Ostatním rozdejte hrací karty a vyzvěte je, aby si do nich zapsali libovolně čísla od jedné do padesáti. Losující má před sebou krabici s lístečky a ty musí před každým novým taháním zamíchat rukou. Vytažené číslo srozumitelně a nahlas oznámí všem hráčům. Kdo bude mít dané číslo na své hrací kartě, přeškrtne si ho. Vyhrává ten, jež si jako první vyškrtal čísla v řádku, sloupci nebo v úhlopříčce (popř. všech devět políček) na  kartě. Hrací karty se dají použít opakovaně - pokud tedy budete při zápisu používat obyčejnou tužku. Vše stačí vygumovat a můžete hrát znovu.

Varianty

Připravili jsme pro vás také variantu hry pro nejmenší děti: Obrázkové Bingo!